Microsoft najwyraźniej uznał, że najlepszym sposobem na promowanie swojej własnej przeglądarki internetowej jest atakowanie produktów konkurencji. Według giganta z Redmond, przeglądarka Google Chrome nie chroni należycie naszej prywatności, tak jak oczywiście robi to Internet Explorer w wersji 8.
W krótkiej prezentacji Peter Lepage, kierownik projektu IE, przedstawił możliwości paska adresu Google Chrome, a dokładniej funkcji “sugerowanych terminów wyszukiwania” jako największego wroga naszej prywatności. Według Petera, podczas wpisywania danej frazy w pasku adresu, przeglądarka automatycznie wysyła zapytania do Google, jeszcze przed wciśnięciem entera i załadowaniem jakiejkolwiek strony. Oczywiście ma w tym wypadku racje… jednak, nie wspomniał o dwóch drobnych szczegółach. Oprócz tego, iż funkcję “sugerowanych terminów wyszukiwania” można bez problemu w Google Chrome wyłączyć, to zapomniał również, że pasek wyszukiwania w IE8 działa na podobnej zasadzie!
W filmiku, Lepage zachwala również niesamowitą funkcję IE8 – “Filtrowanie InPrivate” (Google Chrome – tryb incoginto) , która jakże znakomicie chroni naszą prywatność.
Źródło: Gizmodo.com
Tagibezpieczeństwo google chrome ie8 internet explorer Peter Lepage prywatność przeglądarka internetowa
Sprawdź również
Experior Venture Fund inwestuje w Houzee.pl – byli twórcy Grupera nawiązują współpracę z funduszem KFK
Pierwszy polski internetowy klub zakupowy Home & Living pozyskał wsparcie kapitałowe funduszu z grupy KFK. …
A ja dziś widziałem billboard z reklamą IE 8 (w Warszawie na TT na wysokości Żerania). Ciekawe czy to jakaś większa kampania.
Możliwe. A jaki był motyw przewodni tego billboardu? Coś nawiązującego do bezpieczeństwa i prywatności, czy raczej był to zwykły napis / logo IE8 ?!
Hasło brzmi “Surfuj bezpiecznie”. Może zaczęli tracić z powodu ekranu wyboru przeglądarki.
Lepiej niech się skupią na zgodnością ze standardami i implementacją CSS3…
Jedna sprawa to pozostawiająca bardzo wiele do życzenia polityka google na temat prywatności użytkowników, a drugie to niedostosowanie IE do szybko zmieniających się warunków w IT. Obie przeglądarki z powodzeniem można zastąpić lepszymi produktami. Czytałem gdzieś, że na implementacje HTML 5 we wszystkich przeglądarkach, możemy liczyć w 2015 roku. Zgadnijcie kto jest w tyle pod tym względem?