18 grudnia Symantec wygrał głośną sprawę o naruszenie praw autorskich. Firma Symantec była głównym oskarżycielem, po drugiej stronie jako oskarżony zasiadła firma Interplus online – Kanadyjski dystrybutor oprogramowania, który między innymi sprzedawał pirackie oprogramowanie firmy Symantec w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Zapewne nie małe zaskoczenie wymalowało się na twarzy Carmelo Cerrelli (właściciel firmy Interplus) gdy usłyszał wyrok skazujący oraz kwotę zadośćuczynienia jaką musi wypłacić na rzecz firmy Symantec wynoszącą równe 12 milionów dolarów! Wyrok został wydany przez Sąd Rejonowy US Central District of California w Los Angeles. Jest to największa kwota jaką udało się wywalczyć w sprawie o naruszenie praw autorskich w jednolitym pozwie.
Zazwyczaj w tego typu sprawach oskarżycielami jest kilka firm, a kwota zadośćuczynienia jest rozdzielana pomiędzy wszystkie firmy biorące udział w zbiorowym pozwie. “Wielkość wyroku wskazuje jak wielki był to proceder oraz jak wielkie korzyści finansowe czerpali z niego oskarżeni, pirackie oprogramowanie było rozprowadzane w całej Ameryce Północnej” – powiedział Marc Brandon, dyrektor firmy Symantec. Marc Brandon stwierdził również że wygrana w tej sprawie to dla firmy Symantec olbrzymi krok w walce z piractwem komputerowym.
Firma Interplus naruszyła prawa autorskie oraz znaki towarowe takich produktów firmy Symantec jak: Norton SystemWorks, Norton AntiVirus, Norton Ghost i Symantec pcAnywhere.
Źródło: Eweek.com
TagiBarc Brandon Carmelo Cerrelli Interplus odszkodowanie sąd symantec wyrok
Sprawdź również
Nadciąga rewolucja na rynku Smart Security
Nadciąga rewolucja na rynku Smart Security. Polski startup w Dolinie Krzemowej Elephant, startup kreujący nowe …